Agim Veliu merr këtë pozitë nga qeveria Kurti?

Profesori universitar, Blerim Latifi, e ka komentuar thirrjen e qeverisë Kurti për Skender Hysenin, që të jetë pjesë e ekipit kosovar në dialogun me Serbinë.Latifi ka kujtuar se Hyseni kishte udhëtuar në ëashington për të marrë qëndrimin e detajuar të Grenellit për rrëzimin e Kurtit, në mars të vitit të kaluar.Ai shton se “nuk habitet nëse e sheh edhe Agim Veliun si kordinator për dialog midis Kuvendit dhe Qeverisë”.

Shkrimi i plotë nga Latifi:Edhe Skenda në ekipin e Kurtit për dialog. Njeriu që kishte udhëtuar në ëashington për të marrë qëndrimin e detajuar të Grenellit për rrëzimin e Kurtit, në mars të vitit të kaluar. Nuk duhet të habitemi kur ta shohim edhe Agim Veliun si kordinator për dialog midis Kuvendit dhe Qeverisë. Metoda klasike e Thaçit: punëso njerëzit që kanë folur e vepruar kundër teje!