E rëndë: Shkuan për të punuar dhe ndihmuar familjen, për 1 javë vdiqën dy të rinj në Slloveni (FOTO)

19-vjeçari nga Suhareka, Ilirijan Bytyqi humbi jetën aksidentalisht në vendin e tij të punës në Slloveni, gjatë kësaj jave.

Tragjedia këtë javë preku edhe familjen Sarameti nga Prizreni, anëtari i së cilës, 34-vjeçari Nazif Saramati, ndërroi jetë si pasojë e një aksidenti rrugor, po ashtu në Slloveni.

Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e Kosovës në Slloveni, përmes një telegram ngushëllimi.

“Javë e rëndë për ne dhe diasporën tonë! Gjatë kësaj jave humbën jetën dy të rinj nga Kosova… Ndajmë dhimbjen me Familjet dhe shprehim ngushëllimet më të sinqerta