Valon Syla zbulon planin e PDK-së! Këto komuna të mëdha do t’i fitoje bindshëm!

Gazetari Valon Syla, ka folur për lidershipin e ri të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), me në krye Memli Krasniqi, raporton portali Hitshqipvideo.

Gazetari Valon Syla pret nga kryetari i ri i PDK-se Memli Krasniqi që ta rrisë opozitarizmin e PDK-së karshi Qeverisë Albin Kurti, duke thënë se një gjë e tillë mund t’i ndihmojë rritjes së partisë në zgjedhje lokale.

Sipas gazetarit Valon Sylës, Prizreni dhe Mitrovica e Jugut, janë dy komunat e mëdha që me shumë gjasë Partia Demokratike, mund ta rikthej qeverisjen lokale.

“Me Bedri Hamzën në Mitrovicë dhe me Shaqir Totajn në Prizren, me shumë gjasë këto dy komuna do të qeverisen sërish nga Partia Demokratike e Kosovës”, shtoi ndertjerash gazetari Valon Syla.