Albin Kurti: ”UÇK-ja nuk ka qenë e asnjërit por e të gjithëve dhe të gjithë duhet ta mbrojmë atë”


Gjatë ditës së sotme ish-kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka mbajtur një konferencë për media në lidhje me ngjarjet e fundit në vend. Kurti foli edhe për Gjykatën Speciale dhe paraqitjen e ish-krerëve të UÇK-së javën që lamë pas para gjykatësve të Speciales.

Këtu Kurti tha se UÇK-ja nuk ka qenë e asnjërit por e të gjithëve dhe “të gjithë duhet ta mbrojmë atë”, tha Kurti ndër të tjera.