“Astrit na këpute shpίrtin, s’po muj me besu”

Në orët e mbrëmjes së sotme ka ndodhur një vrɑsje e dyfishtë në Pejë. Të vrɑrë kanë mbetur kandidati për kryetar të Pejës nga radhët e PDK-së

Astrit Ademaj dhe ish-kandidati për kryetar të Deçanit nga PDK, Blerand Kadrijaj.

I plɑgosur ka mbetur vëllai i Astrit Ademajt, Avni Ademaj, i cili tashmë është ɑrrestuar.

Ndërkohë, aktorja e njohur Arbnora Ademaj, përmes një postimi në rrjete sociale ka njoftuar që Astriti ishte familjari i saj.

Ajo ndau një imazh të të ndjerit dhe shkroi: “Ah bre Astrit qe na kpute shpίrtin, nuk po muj me besu, herët bre na le. U prefsh ne paqe”.

Ndryshe, nuk dihet ende arsyeja që ka shtyrë deri në vrɑsje.