Audi prezanton superbishën me 520 kuaj fuqi

Në fillim të muajit gusht, prodhuesi gjerman prestigjioz i veturave Audi ka publikuar një fotografi në të cilën i ka shfaqur 6 modele RS që pritet të prezantohen në fund të këtij viti.

Deri më tani, i kemi parë pesë prej tyre – RS Q3, RS Q3 Sportback, RS4 Avant i rifreskuar dhe RS7 Sportback ndërsa i gjashti ende është në pritje. Ky i fundit besohet se do të jetë RS Q8, i dedikuar për ata që duan diçka më shumë sesa modeli SQ8.

Ata që duan modelet më të fuqishme të Audit me motorët TDI, mund të kontaktojnë inxhinierët e kompanisë së njohur që merret me modifikimin e veturave, ABT Sportsline, transmeton Koha.net. Ata janë marrë me modelin SQ8 vetëm disa muaj nga lansimi i tij, kështu që tani motori i tij 4.0-litër Twin-Turbo V8 nuk është me kapacitet prej 435 kuajfuqi por 520.

Audi SQ8 është njëri nga modelet më të rënda, i cili peshon në total 2,440 kilogramë së bashku me shoferin me peshë rreth 75 kg dhe rezervarin e mbushur deri në 90 për qind të kapacitetit.

ABT, po ashtu, për këtë SQ8 ka përgatitur paketën për aerodinamikën dhe ka zgjedhur set të ri të rrotave prej 23-inç.

Gjithashtu, pas tretmanit të ABT-së, ky SQ8 tani shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 4,4 sekonda dhe atë maksimale e ka të kufizuar deri në 250 km/h.

24,981 thoughts on “Audi prezanton superbishën me 520 kuaj fuqi”

  1. best site to buy priligy In the pivotal phase 3 clinical trial of tadalafil for treatment of PAH the Pulmonary Arterial Hypertension and Response to Tadalafil PHIRST-1 trial , a dose-dependent increase in the primary end point 6-minute walk distance 6MWD at week 16 was observed compared with placebo

  2. The Endocrine Society and American Urological Association AUA recommends treating symptomatic men with low testosterone documented on two morning fasting serum total testosterone concentrations. how is clomid taken Healthy women are more likely to have healthy pregnancies.

  3. When you input your fertility data into Ovia, it creates fertile window predictions and a daily fertility score, so you can see at a glance how likely you are to conceive. nolvadex uk paypal Nolvadex is a brand name of Tamoxifen Citrate.

  4. 17 trial using letrozole, with similar results obtained from smaller studies using anastrozole or exemestane stromectol coupon 13 The hysteroscopy, another means of visualizing the endometrial environment, may be used in the office or in outpatient settings in conjunction with treatment of endometrial pathology

  5. วิธี สมัคร pg slot สมัครง่าย ผ่านระบบอัตโนมัติ 3 วินาที ทำให้ทุกคนเพลิน ไปกับการเล่น pgslot สล็อต ได้ทุกหนทุกแห่ง ส่วนวิธีการลงทะเบียนนั้น ไม่ยุ่งยากเหมือนอย่างที่คิด

  6. lasix iv dose 19, 20 Although CSNK2A is an important developmental PK that regulates multiple signaling pathways 21 and merits further study, this project focused on HIPK2 because of the PK established contribution to TGF ОІ driven tissue fibrosis, 13, 22 which is a major histopathologic finding in TAAD

  7. erectzan imodium ja alkoholi Omens were plentiful the bubble in housing prices, thegross inadequacy of banking capital, the systemic risks ofmoney market funds, the explosive dangers of complexderivatives, the rise of an enormous and poorly regulated shadowbanking system, the transparent pandering of the bond ratingcompanies, the collapse in mortgage lending standards and themassive overleveraging of U buy ivermectin for scabies Flare ups of gynecomastia occurs when exposure of the breast gland causes enlargement, sensitivity, and tenderness of the nipple areola complex