Bekim Jashari “godet“ Kurtin: Albin ti ishte në pushtet, Pse nuk e mbajte? Kush të ka faj?


Bekim Jashari, anëtari i familjes legjendare Jashari, njëherit kryetar i komunës së Skenderajt, ditë më parë ka dhënë një intervistë, ku ka folur për zhvillimet e fundit në vend. Në këtë intervistë i pari i komunës së Skenderajt, ka lëshuar disa krítíka për ish-kryeministrin dhe aktualisht liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mé póshté ndíqní vídeón nga Bekim Jashari.

Krítíka e Jasharit është se Kurti dhe partia e tij e kishin shansin kur ishin në pushtet, por, sipas tij, këta të fundit nuk arritën të tregojnë aftësitë e tyre për të menaxhuar me vendin.