Burri ne emigrim, vjehrria kapin ‘mat’ ne krevat nusen e djalit me dashnorin

T radhetia eshte ende nje nga problemet e familjeve te diteve te sotme, megjithate, ky fenomen, me kalimin e viteve nuk ben me aq shume çudi ne shoqeri.

Se fundmi ne redaksine e JOQ ALBANIA, ka mberritur rasti i nje gruaje nga Librazhdi, e cila eshte kapur mat nga vjehrri dhe vjehrra teksa ishte ne momente i ntime me te dashurin e saj, ndersa bashkeshorti ishte emigrant.

Mesohet se gruaja e ka njohur te dashurin ne rrjetet sociale dhe e ka futur ne shtepi. Vjehrri dhe vjehrra e kane kuptuar qe nusja e tyre po i t radhetonte djalin dhe kane pritur qe ta kapin ne flagrance. Ata kane njoftuar edhe te aferm te tjere te tyre, teksa shihen me shkopinj ne duar dhe k ercenojne nusen.

Nderkohe, i dashuri, shihet gjysme i zh veshur dhe degjohet te thote “nuk dija gje per Zotin”.

Gruaja e zh veshur u lutet e frikesuar qe te mos i bejen gje, por eshte shume e veshtire qe vjehrri te permbahet. Nderkohe, vjehrra zotohet se keto pamje do i shkojne djalit te saj emigrant. Burime per JOQ ALBANIA bejne me dije se keto pamje jane edhe ne komisariatin e Librazhdit.

VIDEO