Buzhala: Behuni gati per zgjedhje te reja të përgjithshme, LDK duhet të bëjë reforma serioze, urime LVV për fitoren


Tashmë zyrtarisht Shpejtim Bulliqi është fitues i zgjedhjeve në Podujevë.

Lëvizja Vetëvendosje bindshëm dhe pa balotazh arriti të jetë fitues i zgjedhjeve.

Për këtë ka reaguar gazetari i njohur Berat Buzhala, ai thirri klasë politike që të bëhen gati për zgjedhje të reja të përgjithshme, por ka një mesazh për LDK-në:

Pas zgjedhjeve ne Podujeve:

Klasa politike duhet t’i beje pergatitjet per me e çu vendin ne zgjedhje te pergjithshme ne mundesine e pare qe i jepet – mundesisht jo shume larg, edhe mundesisht brenda afatit te zgjedhjes se presidentit te ri, qe do te thote deri kah muaji mars ose prill. Rezultatin e atyne zgjedhjeve e dime pak a shume te gjithe. Tash pasiqe kaloi rreziku nga perplasja me Shtepine e Bardhe, le ta udheheqe vendin fituesi i zgjedhjeve, qofte vetem, qofte ne koalicion. Per mendimin tim me se miri vetem.

Pas humbjes ne Podujeve LDK duhet me u pa ne pasqyre edhe me mendu per reforma serioze. LDK, sipas meje, ka mundesi me qene subjekti me i mire opozitar, me kusht qe ulen e flasin me Lumir Abdixhikun 🙂, i cili aktualisht eshte aseti kryesor politik i LDK’se. Sigurisht qe jo per zgjedhjet e ardhshme, por per zgjedhjet pas zgjedhjeve te arshshme.

Urime fitorja LVV’se.