Çun Lajçi “Të fala“ Dritan Abazoviqit: Zog kur*e n’Ceti, po bëhesh kurriz i popit serb!

Shkrimtari dhe aktori, Çun Lajçi ka reaguar ashpër ndaj zëvendëskryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, pas përkrahjes që këta dy politikanë shqiptarë po ua bëjnë politikave serbe.

Në një postim në Facebook, Lajçi u shpreh se Ramës nuk po i intereson Kosova, derisa Abazoviq po bëhet kurrizi i popit serb.

“Përmes Beogradit Rama i nisi gjamët e atdheut, e dert se ban punën e Kosovës. Ky Abazoviq bahet kurrizi i popit serb e baglon n’ftyrën e vet e t’popullit sojnik malazez.

Me randësi asht ai t’jetë zog kurve n’Ceti e Rama kumona e ogiçit n’Shqipni!”, deklaroi Lajçi.

Postimi i plotë