Deputetja e LDK-së i çon “selam“ Kurtit, o Albin ti je vetëm një…


Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është “díktator”.Sipas saj, Kurti ka tentuar ta kontrollojë LDK-në, por që siç thotë ajo nuk ja ka arritur.

“A duhet ta përsëris disa herë, Albin Kurti është veçse një díktator. Ai është munduar ta kontrollojë LDK-në nga pozita e tij që ne ja kemi ofruar, por këtë nuk e lejon LDK-ja”, ka thënë Bunjaku në Kanal10.

Ndër të tjerash, ajo ka mbrojtur edhe deklaratat e Driton Selmanajt, duke thënë se deklaratat e tij për të pagjeturit janë shtrembëruar dhe janë përdorur nga të tjerët.