Dëshmitar i aksídentit në Komoran në të cilin vdíq 37-vjeçari: Ambulanca u vonua


Salih Bytyçi, 37-vjeçari nga Fushtica e Epërme e Drenasit ka ndërruar jetë mbrëmë si pa sojë e një aksídenti në rrugën Prishtinë – Pejë, saktësisht në fshatin Komoran të Drenasit, shkruan Gazeta Sinjali. Gazeta Sinjali raportoi se ai ka ndërruar jetë në QKUK, ku ishte dërguar për tretman mjekësor mé póshté ndíqní postímín e Gani Dreshaj.

Dëshmítar i këtij aksídenti ka qenë edhe zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Gani Dreshaj.