E RËNDË/ Ja çfarë kanë bërë 29 Policë në GJERMANI… Nuk pritej…

Gjermani

Si dhe përshkrimet e doktrinat e refugjatëve në dhomat e ga zit në celularët e tyre, thanë të mërkurën zyrtarët në Nordrhein-Westfalia (NRW).

Ata akuzohen gjithashtu për përdorimin e përmbajtjeve te djathta e simboleve na, zi ste, që shkelin Kushtetutën gjermane.

Incidenti është i turpshëm për policinë gjermane dhe agjencitë e sigurisë, të cilët janë përballur me akuza se nuk kanë bërë sa duhet për të zbuluar nacio nalistë potencialisht të pasigurit në radhët e tyre.

Kjo është një çështje e ndjeshme në një vend ku ndërgjegjësimi për ngjarjet e Luftës së Dytë Botërore të miliona hebrenjve nga ata nën Hi, tl erin është i fortë.

“Ky është një turp për policinë e NRW”, tha ministri i Brendshëm i NRW Herbert Reul, duke njoftuar një hetim kundër 29 oficerëve.

“Unë jam i tmerruar dhe i turpëruar”, tha Frank Richter, shefi i forcës policore në qytetin e Essen, ku punonin shumica e të dyshuarve. “E vështirë të gjesh fjalë për të përshkruar këtë”, shkruan “Reuters”.

Related Posts

Vendosi të mos shiste më prodhime Serbisë, shikojeni se çka i ndodh pronarit marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por,…

I dyshυari për plɑgosjen e dy serbëve është djali i dëshmorit Danush Kurtaj (FOTO)

Dy persona janë p lɑgosur me ɑrmë zjɑrri, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe. Lidhur me këtë rast është ɑrrestuar një…

Fushë Kosovë: 36-vjeçari i bën preѕion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divσrcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrēdhēnies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat…

“Nale gruan tane, neve veç plυmbi na ndan”/ Burri në Fushë Kosovë s’e lë rehat ish të dashurën, i çon SMS bashkëshortit të saj

Shpesh herë burrat e kanë të véshtirë të pranojnë ndarjen nga partneret e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e…

Dalin pamje: Momenti kur serbët i dalin në rrugë ushtarit të FSK-së!

Azem Kurtaj është i d yshuari që q ëlloi me a rmë z jarri në drejtim të dy serbëve dje, duke lënë të p lagosur një 11…

“I dyshuari shtiu pesë herë në ajër një orë përpara”/ Detaje të reja si ndodhi ngjarja

Pjesëtari i F orcës së Sigurisë së Kosovës, Azem Kurtaj, do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e v eprës p enale ‘V rasje’, pasi dyshohet se…