“Edhe djalin me ma lyp, ua kisha dhënë”, a tregoi Haxhi Shala indirekt për pazarin me Haradinajn dhe Thaçin


Deputeti i AAK’së, Haxhi Shala, në Frontal të T7 kishte treguar se si Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj i kishin shkuar në shtëpi për ta bi ndur që të votojë pro Qeverisë Hoti. “Edhe djalin me ma lypë ua kisha dhanë”, u kishte thënë Shala Thaçit e Haradinajt mé póshté ndíqní vídeón nga Haxhi Shala.

“Po po dyt erdhën dhe ma sqaruan, te gjitha mi treguan se vendi shkon në zgjedhje, kríza politike e krejt këto, që për mua kanë qenë të njofshme. Tha edhe va ret ky koalicion krejt nga vota juaj.