Familja e 20-vjeçares nga Vitia që u aksídentua rëndë ka një apel për qytetarët


Mëngjesin e ditës së enjte në aksidentin e ndodhur mes dy veturave në rrugën Viti-Kllokot, ka humbur jetën një person dhe katër të tjerë janë lë nduar. Në mesin e të lën duarve rëndë është edhe 20-vjeçarja nga Vitia, Florjeta Ajeti.

Vajza nga komuna e Vitisë po qëndron e shtrirë në QKUK, ndërsa për shërímin e saj familja ka nevojë për ndihmën e personave të vullnetit të mirë.

Njoftimin për t’i ndíhmuar asaj e ka shpërndarë në Facebook, Vjollca Kadolli, drejtoreshë në QKMF-në e Vitisë.

Njoftimi i plotë i saj: