Foto e rrallë: Albin Kurti para Shtëpisë së Bardhë më 1997 (FOTO)


Është publikuar një fotografi e rrallë e kreut të VV-së, Albin Kurti.

Në foton e realizuar në vitin 1997, Kurti shihet bashkë me gazetarin e ndjerë Sylejman Gashin dhe profesorin Bujar Dugolli.

Fotoja është shkrepur në Uashington, përkatësisht para Shtëpisë së Bardhë, shkruan Reporteri.

Ndryshe, gjatë kohës sa ishte kryeministër, Kurti është akuzuar jo pak nga kundërshtarët politikë se ka prishur marrëdhëniet me aleatin më të madh të Kosovës në botë, Amerikën.