Glauk Konjufca i del kundër Albinit e Vjosës për këtë Çështje! Habiten gjithë qytetarët

Glauk Konjufca: Nëse do pyetesha unë, do t’i shtyja zgjedhjet. Si pasojë e gjendjes alar mante të krijuar në vend me pandeminë, ditë më parë kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kërkuar që fushata zgjedhore të shkurtohet në 10 ditë.

Thuajse në përkrahje të tij doli kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, derisa ky i fundit propozoi fushatë veç 5 ditë, përcjell Klankosova.tv.

Megjithatë, anulim të fusha tës zgjedhore tashmë po kërkon kryekuvendari Glauk Konjufca, i cili vie nga radhët e Vetëvendosjes.

Ai tha në T7, se s’do të duhej të lejohej mbajtja e fusha tës zgjedhore para zgjedhjeve të tetorit.”Fushata zgjedhore jo vetëm që duhet të shkurtohet por unë do të thoja ndoshta të hiqet krejt për shkak të pandemisë”.