Gurbetqarët do të preken në zemër nga kjo këngë e Sabri Fejzullahut


Këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu gjithmonë arrin të godas me këngët e tij.

Duke përcjell mesazhe mjaftë prekëse përmes teksteve, ai gjithmonë ka arritur të pëlqehet e komentohet për këto paraqitje, shkruan “Kosovarja”.

“Gurbetqar” titullohet kënga që e ka lansuar së fundmi me tekst e muzikë të Kreshnik Avdiut.

Përkundër moshës ai po arrin të sjellë hite të pashlyeshme, ku edhe kësaj radhe nuk kishte si të mungonte një e tillë.

Ja dëgjojeni dhe shikojeni se sa me emocion e ka kënduar këtë këngë legjenda e muzikës shqipe./Kosovarja