I riu nga Vitia humb jetën me vίrusin Kovίd

Edhe një i ri ka humbur betejën me vίrusin Kovίd, pasditen e së martës.

Besir R. nga fshati Mogillë e Vitisë, nuk ka arritur që ta p ërballojë s ëmundjen dhe ka ndërruar jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur vëllai i të ndjerit, përmes një njoftimi mortor në rrjetin social Facebook.

Ai ka bërë me dije se varrimi i të ndjerit do të bëhet ditën e mërkure pas namazit të drekës, që i bie në ora 13:00.

“Me Dhίmbje te madhe dhe pikëllim të thellë ju njoftoj se nga p asojat e vίrusit Kovίd ka ndërruar jetë vllai Besiri

Vorrimi bëhet nesër më: 08.09.2021 pas namazit të Drekësë!

Allahu e shpërbleft me Xhehnet!”, ka njoftuar ai.