Isa Mustafa: Amerika ia njeh vlerat qeverisjes Hoti


Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ShBA përkrahin Kosovën edhe në kohë fushate.Mustafa në profilin e tij në Facebook ka shkruar se Amerika ia njeh vlerat qeverisjes Hoti.
Postimi i plotë:

SHBA përkrahin Kosovën edhe në kohë fushate. Amerika ia njeh vlerat qeverisjes Hoti. Njohja nga Izraeli, hyrja në fuqi e marrëveshjes për financim ndërmjet Qeverisë Hoti dhe SHBA-të, letra e Presidentit Bajden për njohjen e pavarësisë së Kosovës, janë sinjale të qarta për çdonjërin në Kosovë. IM