“Kanë ardhur gati të ngrimë krejt”, Haradinaj tregon si u njoftua me Thaçin e Veselin (VIDEO)


Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, kohë më parë kishte rrëfyer se kur e si është takuar për herë të parë me ish-Presidentin Hashim Thaçi dhe kreun e PDK’së, Kadri Veseli.

Haradinaj kishte deklaruar se me Thaçin e Veselin ishte takuar rreth vitit 1994, në dasmën e vëllait të tij, Shkelzen Haradinaj.

“Në vitin 1993 kur kanë ardhur në shtëpi me Luanin, nëse nuk gaboj, ose 1994. Aty i kam takuar për herë të parë por nuk e ka ditë se kush janë. E di që i kemi pas edhe në dasmë se është viti kur është martuar Shkelzeni edhe ka qenë po ashtu periudhë e ftoftë me reshje, e kanë ardhë pothuajse gati të ngrimë krejt.

I kemi trajtua, unë i ka pa, kemi nejt me ta dhe kanë shkua pastaj prapë janë kthye dhe me miqtë e Shkelzenit e kanë vazhdua rrugën për Shqipëri. Aty ka qenë rasti i parë kur unë i kam pa ”, ka thënë Haradinaj për Konak.