Kjo besoj qe ju ka ikur, Ky është Gjesti më i madh nga Rudari ndaj Bulliqit (Video)


Ish ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Podujevës, Nexhmi Rudari ia ka dorëzuar detyrën Shpejtim Bulliqt, pasi ky i fundit bëri betimin në kuvendin komunal.

Bulliqi fitoi zgjedhjet e 29 nëntorit në Podujevë duke mposhtur Nexhmi Rudrin e LDK-së dhe Naim Fetahun e PDK-së.

Rudari ia dorëzuar detyrën Bulliqit duke i dhënë edhe çelësat e zyrës së kryetarit.

Me fitoren e kandidatit të Vetëvendosjes i është dhënë fund qeverisjes 20 vjeçare të LDK-së në komunën e Podujevës.