Kjo është vajza 21 vjeçare nga Kosova qe po çmend gjigandin Apple (Video)


Albiona Ajeti është vajza 21-vjeçare nga Kosova, që po bën namin në tregun ndërkombëtar të teknologjisë. Ajo së bashku me vëllain e saj, Qendrimin kanë arratitur të krijojnë lojën “Crazy Tire”, e cila është përzgjedhur nga Apple. Madje, prestigjozja “The Guardian” i ka dedikuar një artikull, duke e cilësuar shqiptaren si vajzën që po korr sukses në tregun e “burrave” /Pamje mePosht

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, Albiona ndau detaje të ndryshme lidhur me këtë lojë dhe si arriti në realizimin e saj.