Ky është 38 vjeçari nga Deçani që humbi jetën sot nga Kovίd

Koronavirusi sot ia ka marrë jetën edhe një të riu.

Bëhet fjalë për 38 vjeçarin, Ardian Tolaj, nga fshati Prilep i Deçanit.

Njoftimin e ka bërë faqja e Facebookut “Deçani”.

Postimi i plotë:

Ardian Tolaj, 38 vjeçari nga Prilepi ka humbur jetën nga infektimi me virusi Covid 19

Allahu e meshiroftë!

Ngushllime familjes!

Boni kujdes qytetarë te dashur dhe vaksionohuni ju lutem!