Lajm i Madh për Kosovën, Sapo u morr ky vendim, Urime qytetarë!


Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka shkuar sot në Podujevë për të shpalosur planin e ndërtimit të Spitalit të Përgjithshëm në këtë komunë.

Zemaj bashkë me kabinetin e tij u prit nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Podujevës, Nexhmi Rudari dhe ish-kryetari Agim Veliu, njofton Klan Kosova

Gjatë takimit u përmend që ndërtimi i këtij spitali ka qenë nismë e kamotshme.

Rudari mes tjerash u shprehë falënderues ndaj punës së ish-kryetarit Veliu.

“Jam falënderues ndaj punës së palodhshme të Veliut për të filluar punimet për Spitalin e Përgjithshëm”.

Rudari i pyetur nga Klan Kosova mohoi se ndërtimi i këtij spitali po bëhet për fushatë politike.

“Ndërtimi i këtij spitali nuk po bëhet për fushatë politike pasi moti ka qenë në plan që të ndërtohet, por tani i ka ardhur momenti”.

Tutje ministri Zemaj tha se ndërtimi i këtij spitali lehtëson punën edhe për spitalet e Prishtinës, pasi qytetarët e Podujevës do të kontrollohen në spitalin e tyre.

Kujtojmë se Klan Kosova dje siguroi planin e ndërimit që parashihet të jetë 7 mijë e 700 m2 dhe ndërtimi kap koston e mbi 9 milionë eurove.