LAJMI FUNDIT: Vajza tregon gjithqka, Ja si ndodhi ngjarja me motel me 61 vjeqarin!


Nata e mbrëmshme po del të jetë fatale për një 61-vjeçar nga Gjakova. Ndërroi jetë në një motel në hyre të qytetit.

Prezente gjatë vde kjes së tij ishte një 21-vjeçare, 61-vjeçari ishte alivanosur në prezenc të saj. Ndonëse ishte tentuar që t’i jepet ndihma e parë mirëpo pa sukses, shkruan Gazeta Insajderi.

Zëdhënësi i Polícisë së Kosovës, për rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta ka treguar për Gazetën Insajderi se edhe mjeku kujdestar e ka konstatuar vde kjen e 61-vjeçarit.

“Ajo çka mundem me konfirmu është se mbrëmë gjatë mbrëmjes një femër dëshmitare 21-vjeç ka raportuar në políci se përderisa sa ka qenë me víktímën ai është alivanosur, kjo ka tentuar me dhënë ndihmën e parë, mirëpo pa sukses,atëherë policia së bashku me ekipin e emergjencës, kanë dal në vend të ngjarjes në njërin nga motelet në hyrje të Gjakovës, mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e vikt imës”, ka thënë Graishta.

Kurse, sipas mjekut kujdestar 61-vjeçari kishte p ësuar at ak kardíak me ç’rast trupi i tij është dërguar edhe për obduksion.

“Viktima është mashkull shqiptar/kosovar, 61-vjeç sipas mjekut kujdestar vikt ima ka pësuar atak kardiak, mirëpo po vendim të proku rorit trupi i pa jetë është dërguar për obduksíon në Institutin e Mjekësisë Lígjore dhe ne po presim raportin e tyre, për të parë saktësisht rrethanat dhe arsyen e vde kjes, shkaqet e vde kjes”, ka treguar Graishta.

Ndërsa zëdhënësi Graishta ka bërë të ditur se “Tre persona janë intervistuar në cilësinë e dëshmítarit për këtë rast, për momentin nuk kemi të dyshuar, por ky rast është duke u përcaktuar se rasti “Hetím i vde kjes”