LAJMI FUNDIT: Zemaj jep lajmin e mirë për qytetarët e Kosovës


Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Në 6 qendrat rajonale të Shëndetësisë publike: Pejë, Gjakovë, Prizren, Ferizaj, Gjilan dhe Mitrovicë janë dërguar aparaturat PCR për testime, transmeton Indeksonline.

Po ashtu në këto qytete janë dërguar aparaturat për testime serologjike.

Postimi i plotë: