Mustafa: VV, sjellje banditeske – le ta ndalin Dritonin me “bishtat e sakicës” të Bulliqit


Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur për Periskopin, lidhur me paralajmërimet e Vetëvendosjes se do ta pengojnë zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj të hyjë në Kuvend.

“Vetëgjyqësia në sallën e kuvendit, qoftë e individëve apo e një partie politike është e papranueshme dhe ligjërisht e patolerueshme. Një sjellje e tillë është jodemoktatike, është banditeske. Iu nevojiten vetëm edhe bishtat e sakicave te Shpejtim Bulliqit”, ka thënë Mustafa për Periskopin.