O, Dritoni Smakovite, ka dek koha e juaj, e PLANC-it…!S’po t’vjen marre që merresh me këso broçkula!

Rexhep Tërshnjaku:

Oo Dritoni Smakovite, Ka dek ajo koha e juaj kur i keni emëru për Ambasadora e Konsulla nipat e tezet e spikatura të pushtetareve të PLANC-it…!😉
Ambasadorat do te emerohen njerzit më te spikatur profesionalisht dhe s’ka më me u bër ambasador analfabeti veq pse e ka pas daj a axhë a mik një pushtetar te PLANC-it…!
– Sa për Anglishte e Gjermanishte k’ta djemt e çikat e reja të VV-së, juve ju lén fjet, (juve nipave e tezeve të PLANC-it) sepse vetem këta Ambasadorat e juve e kanê pas mësuar ananglishten nëper reklamat e qyteteve…! 😉

Eh, ajo kohë ka ikur, e kurr mos u ktheft…!

Çka hup kurr mos u ktheft!- ka thën ai plaku i moçem
😛🤣

Driton Smakaj d.m.th. nga 85 inspektor te emruar VETEM NJË paska qelluar me nje lidhje t’vogel me VV-në KURSE 84 inspektora te tjere AUTOMATIKISHT JANË TE PLANC-it..! Heejjj 84 PLANC-ista dhe VETEM NJË (1) i VV-se .. dhe Ti e hap kaçepin kinse per me kritiku VV-në, a…!

– A hiq s’po te vjen marre që merresh me keso broçkula a?!

– Seriozisht Ju keni rrshit n’lëvore t’bananes…! 😉

Sipas kesaj budallakie tuaj VETEM Ju PLANC-at paski te drejt te punesoheni (edhe pse jeni rrezu prej gardhi) kurse keta te VV-se po u dashka me dek uni si te pa-punë, siq ka qenë qe 20 vite, a?!
– Pash njat Zot kallxom se Çka po hani qe jeni bër kaq te menqur,…!? Veq mos më thuaj se po hani banane, se po e shoh…!😉