Publikohen Pamjet ku humbën j etën 2 të rinj shqiptar

Gazetari i Top Channel Andi Bora ka siguruar videon nga momenti i aks iden tit në Malësi të Madhe ku humbën j etën dy të rinj, Serxho Kukaj dhe Eglis Delaj.

Ngjarja e rëndë ndodhi në vendin e quajtur “Omaraj” dhe në ak side nt u përfshinë , një mjet tip “Audi” me drejtues policin 53-vjeçar të identifikuar me inicialet V. N., dhe një mjet tip “Mercedes Benz“ me drejtues shtetasin M.B., 19 vjeç, me të cilin udhëtonin si pasagjerë Serxho Kukaj, 21 vjeç, dhe Eglis Delaj, 20 vjeç.

Automjetet e përfshira në ak side nt po udhëtonin me drejtimin Koplik – Shkodër. Drejtuesi i automjetit “Mercedez” pasi ka humbur kontrollin e mjetit është p ërplasur me kolonën e një muri rr ethues. Si p asojë e kësaj p ërplasje ka gjetur vd ek jen e menjëhershme Serxho Kukaj, ndërsa Eglis Delaj ndërroi j etë teksa po transportohej për në spitalin rajonal.