Shqiptarët po i thërrasin serbët me rrëzua Kurtin, ata që bajnë biznis me Radojçiqin e Rakiçin po derdhin lot buallice për veriun

Aktori dhe shkrimtari i njohur Çun Lajçi, ka thënë se janë shqiptarët ata, të cilët po i thërrasin serbët, për ta rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit.

Ai ka hedhur akuza të rënda, duke thënë se “lot buallice” për veriun po derdhin ata që bëjnë biznes me Milan Radojçiqin e Goran Rakiqin, përcjell Bota sot.

Lajçi ka kritikuar edhe kryeministrin shqiptar Edi Rama, për të cilin ka thënë se ua ka hapur vegët serbët, për të çelë biznese në qytetet shqiptare.

Reagimi i Lajçit në Facebook: