Sot u jepet lamtumira e fundit dy fëmijëve që humben jetën nga Z’jarri në Ujz të Gjakovës

Berhan Sadrijaj, 12 vjeç dhe Ores Sadrijaj, 13 vjeç, humbën jetën si p asojë e një z jarri që kaploi shtëpinë e tyre, mëngjesin e djeshëm, në fshatin Ujz të Gjakovës, raporton Gazeta Sinjali.

Ata ndodheshin në katin e dytë të shtëpisë kur sh përtheu z jarri dhe h umbën jetën aty.

I l ënduar nga ky zjarri mbeti babai i njërit prej fëmijëve, i cili kishte t entuar që të hynte në shtëpi dhe t’i sh pëtonte ata nga flakët.

Dy fëmijëve të familjes Sadrijaj që vdίqën tragjίkisht, do u jepet lamtumira e fundit sot, në orën 17:00, në varrezat e fshatit Ujz të Gjakovës./Gazeta Sinjali