“Të pabesët nuk i duhen Kosovës”, futbollisti Andi Zeqiri shpallet person ‘NON GRATA’

Grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës në futboll, ‘Dardanët’, kanë shpallur person të padëshiruar, futbollistin Andi Zeqiri, i cili vitin e kaluar ishte lojtar i Kosovës.

Përmes një postimi në faqen zyrtare në rrjetin social Facebook, Dardanët kanë thënë se Zeqiri MASHTR0l jo vetëm FFK-në, por edhe tifozët dhe mbarë popullin e Kosovës.

“Mashtrimet nuk tolerohen. Ai i Andit nuk ishte vetëm mashtrim ndaj federatës, por edhe ndaj tifozëve dhe mbarë popullit në Kosovë. Si i tillë mori përmasa edhe më të rënda. Ofendoi shumë keq të gjithë ata që u përpoqën ta afronin te Kosova. “, thuhet në postim.

Dardanët made e quajnë Zeqirin edhe të pabesë dhe gërmahë mbeturinash, duke thënë se të pabesët nuk i duhen Kosovës.

Postimi plote: