Thaçi e telefonon babanë nga paraburgimi i Speciales ia uron ditëlindjen e 85’të

Haxhi Thaçi, babai i ish-presidentit Hashim Thaçi, sot feston ditëlindjen e 84 dhe ka marrë një telefonatë nga djali i tij, i cili ndodhet në paraburgimin e Gjykatës Speciale në Hagë.

Lajmin e ka bërë të ditur, Endrit Thaçi, në një postim në Insta Story.

Ai e ka publikuar një fotografi ku shihet Haxhi Thaçi me telefon.

“Babi nuk i harron asnjëherë ditët e veçanta. Gjyshi sot mbushi 84 vjet dhe nuk kishte si të mos i vinte me mëngjes një thirrje nga Haga. Pritsh edhe shumë vite tjera gjysh, bashkë me krejt familjen”, ka shkruar Endriti.