Washingtoni e Brukseli kanë me i detyru Albinin e Vuçiqin edhe m… e tyre me i hanger

Para se dy palët Kosovë dhe Serbi të nisën në Bruksel, opinionisti Milaim Zeka e ka komentuar situatën në cilën gjenden Kurti e Vuçiq.

Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka kujtuar kohën kur Kurti kundërshtonte Zajednicen.

Por sipas Zekës Washingtoni dhe Brukseli do ta detyrojnë Kurtin e Vuçiqin siç thotë ai “edhe m… e tyre kane per ta ngrene”.

“Tash, sipas te gjitha gjasave, pas signaleve diplomatike qe po vijne nga Washingtoni dhe Brukseli, Albini do te mbetet si nje lepurush perpara ariut”, ka shkruar Zeka ndër të tjera.

Kujtojmë se takimi në Bruksel pritet të mbahet më 18 gusht.

Postimi i tij i plotë: