A e dini se Vlora Dumoshi ishte gruaja e këtij këngëtari të njohur! (FOTO)


Vlora Dumoshi për të gjithë ne njihet si anëtare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Blic.Ajo sa përflitet për karrierën profesionale aq edhe për jetën private.

Për të gjithë ata që nuk e dinë, Vlora ishte e martuar me këngëtarin Shkumbin Kryeziu me të cilin ka edhe dy djem.Gjatë një interviste në një nga televizionet e Kosovës anëtarja e LDK-së ka folur për herë të parë për martesën e dë shtuar që ka pasur me këngëtarin Kryeziu.

Ajo ka treaguar se divorci me Shkumbinin ka ardhur pas një tradhtie që i kishte bërë ai edhe pse në atë kohë ata ishin prindër të dy djemëve.

Ndryshe, Shkumbin Kryeziu tashmë është i martuar me këngëtaren Mimoza Mustafa të cilët janë prindër të dy fëmijëve dhe janë artistë tejet të pëlqyer nga audienca shqiptare./GazetaBlic