Vendosi të mos shiste më prodhime Serbisë, shikojeni se çka i ndodh pronarit marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por,…

I dyshυari për plɑgosjen e dy serbëve është djali i dëshmorit Danush Kurtaj (FOTO)

Dy persona janë p lɑgosur me ɑrmë zjɑrri, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe. Lidhur me këtë rast është ɑrrestuar një…

Fushë Kosovë: 36-vjeçari i bën preѕion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divσrcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrēdhēnies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat…

“Nale gruan tane, neve veç plυmbi na ndan”/ Burri në Fushë Kosovë s’e lë rehat ish të dashurën, i çon SMS bashkëshortit të saj

Shpesh herë burrat e kanë të véshtirë të pranojnë ndarjen nga partneret e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e…

Dalin pamje: Momenti kur serbët i dalin në rrugë ushtarit të FSK-së!

Azem Kurtaj është i d yshuari që q ëlloi me a rmë z jarri në drejtim të dy serbëve dje, duke lënë të p lagosur një 11…

“I dyshuari shtiu pesë herë në ajër një orë përpara”/ Detaje të reja si ndodhi ngjarja

Pjesëtari i F orcës së Sigurisë së Kosovës, Azem Kurtaj, do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e v eprës p enale ‘V rasje’, pasi dyshohet se…

Labi i del në mbrojtje ushtarit të FSK’së: Mos u ngutni me deklarata ndaj tij

Ish-deputeti dhe këngëtari, Labinot Tahiri i ka kushtuar një shkrim të veçantë rastit të djeshëm të p lagosjes së dy serbëve në Shtërpcë. Labi i ka quajtur…

Çka i keni punët o populli i Albin Kurtit, a po ju duket mirë?

Gazetari Valon Syla, siç bën zakonisht, edhe kësaj here, ka “ngacmuar” përkrahësit e partisë në pushtet. Syla, në mënyrë ironike, përkrahësit e VV-së i quan “poplli i…

Nga Meka, Mozzik bën gjestin e veçantë për Loredanën dhe vajzën e tyre

Reperi i njohur Mozzik ka shkuar në Mekë. Së fundmi ai postoi disa foto nga vendi i shenjtë duke dhënë dhe një mesazh të fuqishëm. Por ajo…

“Louis Vuitton” hodhi në treg çantën me flamurin shqiptar për 9.900 euro, reagon Rama

Disa ditë më parë, marka e njohur botërore “Louis Vuitton” ka prodhuar një çantë me flamurin shqiptar, e cila ka filluar tashmë të shitet në internet. Ky…