Kjo grua shqiptare sfidon burrat në makina, shikojeni çfarë drifti bën ajo! (PAMJE)


Brunilda Tafili ka thyer tabutë në vozitje. Brunilda nga Peshkopia ka ndjekur pasionin e saj për të garuar duke u bërë një kampione. Ajo rrëfeu në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” se makinën ka mësuar ta ngasë që në moshën 9-vjeçare falë xhaxhit të saj, që ishte një kampion garash në Itali. “Hera e parë që i kam dhënë makinës ka qenë një Mercedes shumë i gjatë /Pamje mePosht

Dhe që kur e kam nisur, e kam nisur me këmbë të mbarë, e përgatitur për shumë sfida.”, u shpreh Brunilda. 30-vjeçarja, nënë e tre vajzave tregoi se tashmë jeton në Kosovë, ku dhe është angazhuar në gara.