Ky është 28 vjeçari që i mori jetën 49 vjeçarit nga Mitrovica (FOTO)

Si pasojë e të sh tënave me a rmë dje pas mesnate në Mitrovicë, një person ka vdekur e një tjetër ka mbetur i p lagosur.

Viktima mësohet se është 49 vjeçari Driton Salihu, i cili nuk arriti t’ju mbijetojë p lagëve të marra dhe vdiq në Spitalin e Mitrovicës.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

E gazeta “Jepi zë” mëson se i dyshuari për v rasje është Fitim Vatovci i njohur si Laka, i lindur në vitin 1993.

Në momentin e v rasjes, ai ishte me një person tjetër me iniciale A.B, me të cilin u larguan në drejtim të panjohur me një veturë AUDI kabriolet me ngjyrë të zezë.

Siç mëson gazeta, Policia është njoftuar se personat janë të armatosur dhe gjenden në arrati.