Albin Kurti “befason“ me deklaratë për akuzat e Speciales e Ish-Krerët e UÇK-së!


Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka uruar festën e 28 nëntorit për të gjithë shqiptarët.
Ai në këtë ditë ka përmendur edhe bashkëpartiakun e tij Rexhep Selimi, i cili bashkë me Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Nasim Haradinajn, Hysni Gucatin dhe Salih Mustafën, gjenden në parab urgim në Hagë.

Kurti ka uruar që Selimi dhe luf tëtarët e tjerë të ak uzuar të dalin ballëlartë e krenarë nga, ato që ai i ka quajtur “gjy qet më të reja e fo rt specíale”, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë i Kurtit në Facebook: