Albin Kurti: Për Çlirimtarët më shumë i gëzohen lajmit “piunat“ e Millosheviqit


Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,ka reaguar pas lajmit se Shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi, nesër do të niset për në Hagë, pasi i është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale. Kurti përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se “Padrejtësia speciale vazhdon” mé póshté ndíqní postimin e Kurtit.

Ai ka thënë se këtij lajmi i gëzohen enklava e Millosheviqit dhe kryesisht pjesëtarë të administratës së Serbisë. Gjithashtu, Kurti nuk la pa e lavdëruar 10-shin e VV-së, siç e quan vet ai.