Armend Muja: Kosova do të frymojë lirshëm pa ish Presidentin Thaçi


Analisti i mirënjohur kosovar, Armend Muja, ka bërë një status në Facebook në të cilin ka shprehur qëndrimin e tij për zhvillimet e fundit në lidhje me presidentin Thaçi dhe zgjedhjet presidenciale në ShBA mé póshté ndíqní postimin e Armend Mujes.

Por, pjesa më interesante është kur implikon që Kosova do të fillojë frymimin më lirshëm pas largimit nga skena politike të ish presidentit Hashim Thaçi.