Asamblisti i Vetëvendosjes – Haskukës: “Turp të qoftë kryetar”

Grupi i kuvendarëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren kanë reaguar ndaj një postimi të kryetarit të kësaj komune, Mytaher Haskuka, i cili në Facebook ka a kuzuar disa asamblistë të VV-së se po koordinohen me opozitën për sabotimin e projekteve qeveritare.

“Për a kuzën e sotme, turp të qoftë kryetar. Të sulmosh kuvendarët e subjektit tënd pa asnjë fakt, është për të ardhur keq”.

“Kjo akuzë e pabazë dhe e rëndë do të trajtohet sigurisht edhe në organet e partisë”, ka deklaruar Haxhillari në foltoren e Kuvendit të Komunës së Prizrenit.

Ky është postimi i kryetarit Haskuka, ku përfshihet edhe akuza në fjalë: