Avdullah Hoti është përqafuar me Vuçiqin

Hoti Vuçiq

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Hoti, pasi u zbulua se ky i fundit është përqafuar me Vuçiqin.

Ai e cilëson të turpshëm këtë veprim të Hotit, teksa thotë se Hoti duke ia shtrirë qafen Serbisë, nuk do të ndalet me koncensione dhe përfaqime të tjera me atë shtet.

Për ta zgjidhur këtë situatë, ai ka kërkuar zgjedhje.

Postimi i tij i plotë:

Njëherë i fliste në gjuhën serbe, tash e morrëm vesh që edhe qenka përqafuar me Vuçiçin. Kjo është e turpshme!
Z. Hoti, në këtë mënyrë me marrëveshjen e dëmshme, duke ia shtrirë qafen Serbisë, nuk do të ndalet me koncensione dhe përfaqime të tjera me Serbinë!
Prandaj na duhen zgjedhjet sepse Kosova nuk është as e këtij kryeministri ilegal dhe as e Serbisë.

Related Posts

Vendosi të mos shiste më prodhime Serbisë, shikojeni se çka i ndodh pronarit marketit gjilanas

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por,…

I dyshυari për plɑgosjen e dy serbëve është djali i dëshmorit Danush Kurtaj (FOTO)

Dy persona janë p lɑgosur me ɑrmë zjɑrri, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe. Lidhur me këtë rast është ɑrrestuar një…

Fushë Kosovë: 36-vjeçari i bën preѕion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divσrcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrēdhēnies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat…

“Nale gruan tane, neve veç plυmbi na ndan”/ Burri në Fushë Kosovë s’e lë rehat ish të dashurën, i çon SMS bashkëshortit të saj

Shpesh herë burrat e kanë të véshtirë të pranojnë ndarjen nga partneret e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e…

Dalin pamje: Momenti kur serbët i dalin në rrugë ushtarit të FSK-së!

Azem Kurtaj është i d yshuari që q ëlloi me a rmë z jarri në drejtim të dy serbëve dje, duke lënë të p lagosur një 11…

“I dyshuari shtiu pesë herë në ajër një orë përpara”/ Detaje të reja si ndodhi ngjarja

Pjesëtari i F orcës së Sigurisë së Kosovës, Azem Kurtaj, do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e v eprës p enale ‘V rasje’, pasi dyshohet se…