Babai i Vjosa Osmanit flet për momentin kur e bija u zgjodh Presidente e Kosovës (VIDEO)

Prindërit dhe familjarët ndihen krenarë që Vjosa Osmani u bë presidente. Babai i Vjosa Osmanit tha se kishte emocione të përziera derisa e bija e tij po votohej për të parën e shtetit.

Telefonatat dhe urimet nuk po i ndalen.

E dikujt nuk i mjaftoi telefonata, erdhi edhe ta takojë Raif Osmanin, babin e Presidentes së Kosovës.

Që nga e diela, Raifi po pranon vetëm urime pasi vajza e tij u zgjodh e para e shtetit.

Si çdo prind tjetër edhe Raif Osmani është i lumtur për arritjet e vajzës së tij në politikë.

Në një bisedë për T7, Raifi pensionist tregon për emocionet që patën ditën kur po votohej në Kuvend.

Emocione të ngjashme ka pasur edhe nëna e Vjosa Osmanin, infermiere me profesion.

Por për të nuk ishte befasi.