Baton Haxhiu “befason” me video deklaratë për Presidenten Vjosa Osmani


Gazetari i njohur kosovar, Baton Haxhiu, në emisionin e tij “E vërteta me fjalë” ka përmbledhur disa ato që ai i quan ‘beteja të humbura’ të presidentes së re të Kosovës, Vjosa Osmani. Haxhiu përmend në fillim të videos, nisjen e karrierës së Osmanit në kabinetin e ish-presidentit të Kosovës, Fatmir Sejdiu. “Si shefe e kabinetit, Osmani del në pah në dy momente /Pamje mePosht

Në Uashington kur përkthen për presidentin Sejdiu dhe kryeministrin Hashim Thaçi në konferencën për medie me sekretaren Hillary Clinton dhe në Hagë si pjesë e ekipit që mbron pavarësinë e Kosovës.