Befasia e zgjedhjeve, Pas Albin Kurti ja cili person ka më së shumti vota në Vetëvendosje

Vetëvendosje ka fituar bindshëm zgjedhjet parlamentare në Kosovë, me një diferencë të konsiderueshme me partitë e tjera, por ende pa shumicën për të krijuar qeverinë e vetme, teksa sytë janë nga diaspora dhe votimet me postë.kliko reklamen dhe shiko videon dhe statistikat per te gjithe kandidatet per deputet te VV-se.

“Menjëherë pasi u pa fitorja e VV, qytetarët kërkonin që Kurti të dilte në shesh. Osmani dhe Kurti dolën në zyrën e VV në Prishtinë ku folën për një Kosovë më të fortë, për një drejtësi të pavarur dhe institucione të forta.

Por gjithmone sipas burimeve bejne te ditur qe personi i dyt me i votuar ne VV eshte Vjosa Osmani ne nje beteje te ngushte me Glauk Konjufcen , kliko reklamen dhe shiko videon dhe statistikat per te gjithe kandidatet per deputet te VV-se