Befason Arbana Xharra me deklaratë për Vjosa Osmanin e Gjykatën Speciale


Gazetarja Arbana Xharra, i ka dalë në mbrojtje Vjosa Osmanit, e cila është krítíkuar pas marrjes së detyrës si presidente, pas dorëheqjes së Hashim Thaçit.

Xharra ka thënë se Osmani është imazh i mirë për Kosovën dhe se asaj i takon edhe me Kushtetutë që të ushtrojë postin e Presidentes, përcjell Bota sot.

Reagimi i saj në Facebook: