Befason Burdushi: Tybe këta të LDK-së edhe PDK-së kan sehire!

Mjeku popullor Hysri Peqani, i njohur si Burdushi, ka komentuar rezultatin e partive në zgjedhjet që u mbajtën sot.

Ai tha se partia e Albin Kurtit është magjepsur me dashuri dhe ndershmëri për ditën e Shën Valentinit.

“Sot fitoj dashuria. VV i ka magjepsur me dashuri dhe ndershmëri votuesit. VV i ka verbëru me dashuri partitë e tjera”, tha Burdushi.

Ai shtoi se PDK-ja dhe LDK-ja kanë pasur ‘mësysh’ e ‘sehire’.

“PDK dhe LDK kanë pasur shumë mësysh e sehire.

Sehiret kanë ardh prej ndërkombëtarëve”, tha Burdushi për Reporteri.net.

KQZ ka numëruar 617 mijë vota tashmë. Vetëvendosje po prin e para me 48.03% të votave.

Ndërkohë e dyta është PDK me 17.55% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.32% të votave./kosovarja