“Çka kanë me lypë Mërgimtarët me ardhë – qe sa kenë për Vitin e Ri”

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e masave ndaj mërgimtarëve të cilët vijnë në Kosovë, ka ngjallur reagime.

Ndaj këtij vendimi, ka reaguar edhe profesori dhe analisti politik, Rrahman Paçarizi i cili ironizoi duke thënë se zgjidhjen kundër koronavirusit, na e kanë sjellë mërgimtarët.

“Çka kanë me lypë tek e fundit – qe sa kenë për Vitin e Ri”, shkroi në Facebook Paçarizi.

Postimi i plotë

Po duket e paskemi gjete zgjidhjen kunder covidit. Mergimtaret na e paskan pru. Tash na tarahendemi neper tubime e marshime e mergimtaret qe tentojne me ardhe me votu, po t’i ngujojme ose s’po i leme me hy hiç. Çka kane me lype tekefundit – qe sa kene per Vitin e Ri.